Te najładniejsze brały udział w konkursie i zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie zabawek. Spośród nich jury wybrało zwycięską zabawkę, która weżmie udział w międzynarodowej wystawie zabawek w szkole tureckiej. Autorką tej zabawki jest uczennica klasy Vd Żaneta Skorek.
Communicating through Art
niedziela, 25 kwietnia 2010
Włanoręcznie wykonane zabawki - inspiracja artystą z Turcji Sunay Akin’em
Uczniowie mieli za zadanie własnoręcznie stworzyć dowolną zabawkę. Pomysłów było co niemiara. Niektóre zabawki mogłyby konkurować z tymi z muzeum zabawek w Istambule.
Komunikacja mailowa między uczniami
Na początku stycznia rozpoczęliśmy kolejny etap projektu- komunikacja za pośrednictwem Internetu ( e-mail). Uczniowie pisali emaile w języku angielskim do swoich kolegów.
Wzajemne poznawanie się - indywidualne prezentacje uczniów
Każdy uczeń napisał w języku angielskim krótką przezentację o sobie, swoich zainteresowaniach, upodobaniach. Z prezentacji powstały plakaty, które zostały przesłane do krajów partnerskich. Równolegle, to samo zadanie realizowane było w szkole hiszpańskiej, tureckiej, rumuńskiej i szkockiej. Radości było co niemiara gdy z tych szkół dotarły do nas listy z plakatami. Nareszcie można było zobaczyć i poznać swojego kolegę z innego kraju.
Pierwsze spotkanie partnerskie
W dniach 22-27 X 2009 r gościliśmy nauczycieli ze szkół z Katalonii w Hiszpanii, Rumunii, Szkocji i Turcji. Szkołę hiszpańską reprezentowały: Carme Florit Ballester, Teresa Oller Martí, Eva Maria Pujadas Talaya, Mª Jesús Sánchez Marticorena. Z Rumunii przyjechali Ruxandra Socaciu, Martin Vasile, Rodica Statescu i Velea Mihai. Szkołę szkocką reprezentowali Gerry Ward i Mary Clair Wallace a turecką Muhammet Emin Aktaş Lütfiye Soysal i Yasemin Yıldız.
Z okazji wizyty gości zorganizowano uroczysty apel, na którym zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły.
Aby bliżej poznać szkołę, nauczycieli, metody i techniki pracy z uczniem , goście mieli okazję obserwować wybrane zajęcia lekcyjne.
Nauczycielka sztuki ze szkoły w Katalonii przeprowadziła lekcję pokazową w klasie IV b. Tematem lekcji było życie i twórczość hiszpańskiego malarza Joana Miro. Dzieci nie tylko dowiedziały się kim był Miro, ale także malowały w stylu artysty.
Najważniejszym celem pobytu gości w naszej szkole była praca nad projektem. W czasie spotkania ustalono szczegółowy plan działań na pierwszy rok projektu, ustalono terminy następnych spotkań partnerskich, zaprezentowano artystów, których dotyczyć będą realizowane zadania w projekcie oraz przydzielono każdemu uczniowi rówieśnika w kraju partnerskim. W ten sposób powstały klasy partnerskie, które będą korespondować ze sobą przez cały okres trwania projektu.
Plakaty prezentujące kraje partnerskie
Uczniowie klas zaangażowanych w projekt z zapałem szukali informacji na temat krajów partnerskich.
Subskrybuj:
Posty (Atom)